A kikapcsolódás önzetlen támogatói

Létezik egy szervezet ma Magyarországon, melynek keretein belül az SNI-s gyermekek és családtagjaik kiemelkedő figyelemben és sokrétű kikapcsolódásban részesülhetnek. Ebben nyújt támogató kezet a KIKAPCS.

Hazánkban 10.000 olyan család él, akik Speciális Nevelési Igényű (SNI) gyermeket nevelnek. Az SNI egy ernyőfogalom, mely alá odatartozik a testi, érzékszervi, értelmi fogyatékosság, az autizmus, az ADHD és a pszichés zavar miatt kialakult tanulási és nevelési akadályozottság.

Így itt a mindennapok egészen más megvilágítást kapnak, mint egy egészséges családban. A délután szabad eltöltése túlmutat azon, hogy lovagolni, hegedülni, vagy felvételi előkészítőre menjenek a csemeték. A különleges bánásmódot igényelő gyermekeknek gyakran van szükségük egyéni fejlesztésre, amely elveszi az időt a tanulástól vagy a sporttevékenységtől, az ezzel járó plusz kiadások pedig nagy terhet rónak szüleikre.

A KIKAPCS. célkitűzése, hogy összefogja az érintett családokat és biztonságos közösséget hozzon létre számukra, szakmai támogatással és életre szóló élményekkel. Ehhez partneri együttműködéseket alakítanak ki olyan vendéglátó egységekkel, mint például a Fióka, a Hadik, a Baalbek, vagy a Zsiráf Buda, ahol idén különböző ételek és/vagy italok árából a KIKAPCS. által felkarolt SNI-s gyermekeket és családtagjaikat lehetett támogatni. A bevételből egész évben különféle kikapcsolódási lehetőséget biztosítanak a nem csak testileg de mentálisan is pihenésre szomjazó családoknak.

KIKAPCS. / FACEBOOK

Sokszor ugyanis az érintettek komoly nehézségekkel küzdenek.

Ilyen például:

  • A kirekesztettség: az SNI-s gyermekek kevésbé nyitottak társaik felé és nehezen illeszkednek be új közösségbe.
  • A megértés hiánya: a KIKAPCS.-nál a családok túlnyomó része egyszülős és további gondot okoz a barátok, családtagok hiánya, ami izolálja őket a társadalom többi tagjától.
  • A kiégés: a különleges bánásmódot igénylő gyermekek hatalmas anyagi és időbeli erőforrások mozgósítását követelik a szülőktől. Gondozóik erőn felüli teherbírása sok esetben vezet kimerüléshez.
  • A társadalmi megbélyegzés: az elfogadás hiányával küzdő családok gyakran tapasztalnak negatív hozzáállást a mindennapokban más emberek részéről.
  • A pénzügyi nehézség: néha a szülők arra kényszerül, hogy egyikük kiszálljon a munkaerőpiacról és teljes figyelmével az otthon maradt gyermekét gondozza, ami tovább nehezíti az anyagi helyzetüket.

Amennyiben te is támogatni szeretnéd a KIKAPCS. munkáját, megkönnyítve ezzel az SNI-s gyerekek és szüleik életét, akkor további információt itt találsz a szervezet munkájáról.

Forrás: KIKAPCS.

Kiemelt kép: KIKAPCS. / FACEBOOK

EZ IS ÉRDEKELHET